Ateş Düşürmek İçin Ne Yapmalıyız?

Ateş Neden Çıkar

Vücutta bir enfeksiyon veya bir hastalık olduğu zaman bağışıklık sistemimiz tepki gösterir ve beynimizin hipotalamus adlı bölgesi vücut ısısını yükselterek hastalığa sebep olan organizmaları öldürmeye çalışır. Ateş vücudun hastalıktan kurtulmasına yardımcı olur. Ancak bazı durumlarda normalden fazla yükselir ve ciddi problemlere yol açabilir.

Sarımsak

Sarımsağın bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve virüslerle savaştığı biliniyor. Sarımsak, antiviral özelliği ile yüksek ateşten kurtulmanıza da yardım ediyor. Bir bardak sıcak suya 1 diş kıyılmış sarımsak ekleyin ve birkaç dakika demlenmesini bekleyin. Karışımı süzdükten sonra ağır ağır yudumlayarak için.

Soğuk Baskı

Ateşi düşürmek için kullanılan en yaygın yöntemlerden biridir. Bu yöntem için, soğuk musluk suyu ile bir havluyu ıslatın ve fazla suyu sıktıktan sonra kasık, koltuk altı, ayak, el gibi kısımları havluyla ovun. Havluyu tekrar ıslatıp fazla suyunu sıktıktan sonra alnın üstünde bekletin

Kuru Üzüm

Kuru üzüm, vitaminler, mineraller, elektrolitler ve antioksidanlar bakımından zengindir. Bu özellikleriyle, yüksek ateşi kısa sürede düşürür. Yarım fincan kuru üzümü ince bir şekilde kıyıp 1 su bardağı suya ekleyin ve yarım fincan su kalana kadar karıştırarak kaynatın. Karışımı ateşten alıp soğumaya bırakın. Karışımı ılık olarak için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.