Baş Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Baş Ağrısı Sebepleri

Baş ağrısı bulantı, ışığa ve sese karşı hassasiyet ve kusma biçiminde görülür. Birçok baş ağrısı ciddi hastalıkların sonucu oluşmazken, bazı durumlarda acil müdahale gerektiren, hayatı tehdit eden durumlar da oluşabilir.

Kahve

Kafein miktarından zengin olan kahve baş ağrısını geçirmektedir. Ağrıya oldukça iyi gelen kahve kan damarları seviyesini de dengeler. Özellikle zonklama şeklinde ağrı hissiyatı uyandıran baş ağrısını kahve ile geçirmeniz mümkün. Kan damarlarını azaltarak ağrıyı geçirir. Fazla kahve tüketmek yan etki yapabilir. Günde en fazla 2 fincan kahve tüketerek baş ağrınızı geçirebilirsiniz.

Limon Suyu

Limon suyu ile birlikte baş ağrınızı dindirmek mümkün. Limon suyu günde iki defa tüketilerek içilir. Dehidrasyondan kaynaklanan baş ağrısını hafifletir. Limon suyu ayrıca pH seviyesini de dengelemektedir. Günlük olarak limon suyu tüketerek baş ağrınızı geçirebilirsiniz. 

Elma ve Elma Sirkesi

Soyulmuş elmaya biraz tuz atıp yiyin. Ayrıca su dolu bir bardağa iki çay kaşığı elma sirkesi katıp içebilirsiniz. Elma sirkesi organik olursa daha etkili olur.

Lavanta

 Baş ağrınızı anında dindirecek olan bitkisel yöntemlerden biri de lavantadır. Lavanta kişiyi sakinleştirir ve sinir sistemine olumlu etki yapar. Böylelikle baş ağrısı şikayetlerinizden kurtulursunuz. Lavanta ayrıca migren ataklarını da dindirir. Dolayısıyla lavanta tüketerek baş ağrınızı anında kesebilirsiniz.

Buz Uygulaması

Buz uygulaması ile birlikte dayanılmaz baş ağrılarınızı geçirebilirsiniz. Bir bez yardımı ile birlikte buzu başınıza tutarak ağrılarınızı dindirmek mümkün.Buz uygulaması vücudun kan akışını düzenler ve normal seviyeye getirir.

Susuz Kalmayın

Baş ağrılarının sebeplerinden biri de dehidrasyon. Bu yüzden baş ağrınız başlar başlamaz büyük bir bardak su için ve gün içerisinde yudum yudum su içmeye devam edin. Baş ağrınız varsa suyu çok soğuk içmemeye de dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.