Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer? Ne İyi Gelir?

Yorgunluk, genetik faktörler gibi birçok farklı sebeple ortaya çıkabilen göz altı morlukları estetik olarak bizi rahatsız ediyor, hayat kalitemizi etkiliyor.

Göz Altı Morlukları Neden Olur?

  • Uykusuzluk
  • Yaş
  • Göz Yorgunluk
  • Alerjiler
  • Güneşe Aşırı Maruz Kalma
  • Genetik

NE İYİ GELİR?

Salatalık

Yatıştırma ve soğutma etkisi gösterecek olan salatalığın bu özelliklerinden faydalanmak için suyunu çıkarın ve bir pamuk yardımı ile göz altı bölgenize uygulayın. Dilerseniz ince dilimler halinde kesip buzdolabında beklettiğiniz salatalık dilimlerini direk şekilde gözlerinize de uygulayabilirsiniz.

Çay Poşeti

Kan damarlarının genişlemesini sağlamayı başaran çaydan da yararlanabilirsiniz. Tek yapmanız gerekli olan taze kullanmış olduğunuz bir çay poşetini ılık olarak göz altı morluklarınızın olduğu bölgeye yerleştirmek ve 15 dakika bu biçimde bekletmek.

Patates

Gözlerdeki şişkinliği alan ve göz altı morluklarını geçiren başka bir besin ise patates. Patates dilimlerini direk şekilde bölgeye uygulayabileceğiniz gibi rendelediğiniz çiğ patateslerin suyunu bir tülbent yardımı ile çıkarabilir, patates suyuna batırdığınız pamuğu göz altı morluklarınız üstünde 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Maydanoz

Şişkinliği giderecek ve cildinizi doğal rengine kavuşturacak maydanozdan yararlanmak için onu doğrayıp sıcak suda beklettikten sonra bir pamuk yardımı ile söz konusu bölgeye uygulamanız yeterli.

Badem Yağı

Cildinizi nemlendirecek olan badem yağı esasında doğal bir yumuşatıcı görevi görüyor. Gece yatmadan önce badem yağıyla ıslattığınız bir parça pamuğu göz altı bölgenize koyun. Sabah uyandığınızda yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Bir hafta içinde eski, daha sağlıklı cildinize kavuştuğunuzu fark edeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.