Gribe Ne İyi Gelir ? Nasıl Önlem Alınmalı?

Grip Belirtileri

Hastalık, halsizlik, yorgunluk, ve ateş ile başlar. Yüksek ateş olduğu durumlarda titreme nöbetleri, görülebilir. Göz yuvalarında ve alında ağrı; kol ve bacak gibi organlarda halsizlik olur.

Tuzlu Su İle Gargara Yapmak

Tuzlu su ile gargara, boğaz iltihabından kurtulmanın muhtemelen en etkili çözümdür. Tuz çözeltisi hem ağız ve boğazdaki şişliğin giderilmesine hem de istenmeyen mikropları ortadan kaldırmaya yardım eder.

Elma Sirkesi

 Elma sirkesinin etken maddesi de bakterilere karşı antiseptik etki gösteren asetik asittir. Tıbbın babası olarak bilinen Hipokrat “oksimel” olarak isimlendirilen elma sirkesi ve bal karışımını, öksürük, yutak iltihabı, soğuk algınlığı tedavisinde kullanmıştır. Bir yemek kaşığı elma sirkesi ve (isteğe bağlı) bir yemek kaşığı bal eklenerek karıştırdığınız 1 bardak ılık suyu boğaz ağrısını gidermek için içebilir ya da gargara yapabilirsiniz.

Gribe İyi Gelen Meyveler

  • Vişne suyu grip durumunda sıvı ihtiyacını karşılar.
  • Şeftali ve kayısı gibi lifli meyveler gribe karşı koruma sağlar. Bol miktarda C ve A vitamini içeren üzüm suyu gribe karşı iyi gelir.
  • Yabanmersini de boğaz ağrısı ve gribe iyi gelir.
  • C vitamini deposu olan kuşburnu çayı da gribe doğal çözüm yöntemlerindendir

Gripten Nasıl Korunuruz?

Salgın dönemlerinde ortamlardan uzak durmalı, sağlıklı beslenmeli ve sık sık ellerinizi yıkamalısınız. Uykusuzluktan uzak durmalı, bol sıvı tüketmeye dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.