Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Uzun ve bakımlı saçların en önemli kuralı daha sağlıklı beslenmektir. Tükettiğiniz besinler vücudunuzu besler ve saçlarını etkiler. Saçlar proteinlerden oluşur bu nedenle günlük beslenme düzeninize protein oranını dengeli bir biçimde ayarlayarak başlayabilirsiniz.
Tavuk, hindi, balık, yumurta, soya ürünleri, fasulye ve kuruyemişler protein alımınız açısından yeterli olacaktır. Bu besinler yardımı ile daha sağlıklı keratin üretimine yardımcı olacaksınız. Ayrıca muhakkak C vitamini bakımından zengin olan meyve ve sebzeler tüketilmesi gereklidir.

Aloe Vera Maskesi

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiğimiz cilt için vazgeçilmez bir nimet olan aloe vera saç için de bolca fayda sağlıyor.

Hint Yağı Maskesi

Hint yağı içerdiği omega 6 ve E vitamini sayesinde saç köklerini güçlendirerek saçların daha sağlıklı uzamasını sağlar.

Elma Sirkesi

Burada dikkat etmeniz gerekli olan, sirkenizin organik olması. Marketlerden aldığınız çoğu sirke katkı maddesi içermektedir.

Soğan Kürü

Soğanı haşlayın ve daha sonra suyunu sıkın. Soğumuş soğan suyunu saçınıza iyice yedirin.

Palmiye Yağı

Saç uzatmada E vitamini bir hayli etkilidir ve palmiye yağı da bu noktada derdinize dermandır. E vitamini yönünden bir hayli zengin olan palmiye yağını, haftada 1-2 defa derinize temas ettirmeden saçlarınıza sürün. 10 dakika gibi kısa bir zaman bekledikten sonra saçlarınızı şampuanlayın ve ardından güzel bir şekilde durulayın. Palmiye yağı saçlarınızın uzamasını sağlayacağı gibi, hemde saçlarınızı güneşin zararlı ışınlarından, klordan ve deniz suyunun tahribatından da korur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.