Öksürüğe Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer?

Öksürük zaman zaman mevsimsel veya kronik olarak ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Öksürük kimi zaman inatçı olarak ortaya çıkarken kimi zaman ise çeşitli sebeplere bağlı olarak gelişebilmektedir. Öksürüğe iyi gelen pek çok yöntem bulunuyor. Bu yöntemleri uygulayarak kısa süre içerisinde öksürüğünüzü kesebilirsiniz. Öksürük herkesin yaşayabileceği normal bir vücut refleksi olarak da bilinir.

Bol Su Tüketin

Üst solunum yolu enfeksiyonları burun akıntısı, boğazı tahrişine dolayısıyla öksürüğe neden olabiliyor. Su, bu akıntıyı incelterek boğazın tahrişini hafifletebiliyor. Günde en az 2 litre su için.

Kekik-Bal

Üst solunum yolları enfeksiyonlarına, bronşit gibi hastalıklara çok iyi gelir. Kekik yaprağı, ispatlanmış bir öksürük ilacıdır. İçine bal katılmış kekik çayı daha faydalı olacaktır.

Limon-Karabiber-Tuz

Bir limonu dörde bölün. Böldüğünüz parçalardan birinin üzerine karabiber ve tuz atın. İyileşmenin hızlanması için limonu yiyin. Öksürük için ideal bir yiyecektir.

Boğazınızı Sıcak Tutun

Dışarı çıkarken mutlaka bir atkı ile boğazınızı sarın. Evde veya işyerindeyseniz üşütmeyen bir kumaştan fular kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.