Kelle Paça Çorbasının Faydaları Ve Zararları

Lezzetiyle bilinen kelle paça çorbasının, şifa deposu olarak gösteriliyor. Küçükbaş hayvanların baş ve ayak kısımları kullanılarak hazırlanan kelle paça çorbası, antibiyotik görevini de üstlenmektedir. İçerisinde bulunan mineral ve vitaminlerle bağışıklık sistemini de güçlendiren kelle paça çorbası günün her saati tüketilebiliyor.

KELLE PAÇA KALORİ ORANI

Bir kasesi 325 kaloridir. Yağ oranı yüksek bir çorbadır. Kalori oranı yüksektir fakat şifası fazladır. Haftada bir kez bir kase içerek porsiyon kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Antibiyotik Özelliği Taşır

Özellikle kış aylarında ve mevsimler arası geçişlerde hastalanma olasılığımız daha çok artmaktadır. Vücut direnciniz güçlü değilse hastalıktan kaçınma olasılığınız yok edecek kadar aza düşmektedir. Hem vücudu aynı zamanda bağışıklığınızın direncini arttıran kelle paça çorbasının, bu sayede antibiyotik özelliği taşımaktadır. Mikropların vücuda girmesini önleyerek hastalanma riskinizi en az düzeye indirmektedir. Bu yüzden kış aylarının vazgeçilmez çorbaları arasındadır ve sıklıkla tüketilmektedir.

Kemik Gelişimine Katkı Sağlar

Gelişmekte olan çocukların veya ergenlik döneminde olan gençlerin kemik gelişimine önemli ölçüde katkı sağlar. Kemik erimesi veya kas ağrıları gibi şikayetleriniz varsa düzenli olarak kelle paça çorbası içmek bu ağrılarınızın azalmasına ve zamanla tamamen geçmesine yardımcı olur.

Anemi Hastalıklarına İyi Gelir

Anemi (kansızlık) hastalarının özellikle bol bol tüketmesini doktorlar önermektedir. Ayrıca kanser hastalarının da hastalığının daha ilerlememesi için kelle paça içmesi önerilmektedir. Çünkü kanser hastalarında , kolejen yıkımına neden olan ilaçların etkisinin azaltılmasında etkili olmaktadır.

Eklemlerdeki Sıvıları Korur

Özellikle dizlerde sıvı kaybı çoğu insanda görülebilmektedir. Sıvı kaybı zaman geçtikçe ve önem gösterilmedikçe önce kireçlenmeye ilerleyen zamanda da üstüne basamayacağınız bir hal alabilmektedir. Kelle paça çorbası vücuttaki eklemlerde sıvıların korunmasını destekliyor.

Kelle Paça Çorbası Zararları

Kelle paça çorbası kalori miktarı yüksek olan bir besindir. Bu nedenle kilo problemi olanların kelle paça çorbasını sık sık tüketmeleri önerilmez. Ayrıca kelle paça çorbası kolesterol bakımından da zengindir. Kolesterolü fazla olanlar için tavsiye edilen bir besin değildir. Aşırı tüketildiğinde kelle paça çorbası kalpte yağlanmaya sebep olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.