Yaz Detoksu İçin Yağ Yakan İçecekler

Yeşil Çaylı Detoks İçecekleriyle Kilo Verebilirsiniz

Yeşil çayın sağlığa olumlu etkileri uzun zamandır biliniyor. Metabolizmayı hızlandıran etkisiyle kilo vermek isteyenlerin listelerinden ayrılmayan yeşil çay, toksinlerin vücuttan atılmasına da katkı sağlıyor. Şekersiz içilmesi gereken yeşil çay, içine atılacak limonla daha lezzetli hale geliyor. Yeşil çay gibi metabolizmanın hızlanmasında yarar sağlayan limon, kilo kaybını hızlandırarak fit bir vücuda ulaşmanıza yardımcı oluyor. Güne limonlu yeşil çayla başlayarak hem formunuzu koruyabilirsiniz hem de zinde bir gün geçirmeye adım atabilirsiniz. Yeşil çayla birleştiğinde mucizeler yaratan limon, zencefil ve balla beraber vücuda kusursuz bir tazelik getiriyor. Bir bardak kaynamış suyun içine sıkılan bolca limon suyu, küçük küçük doğranmış zencefil parçaları ve bir kaşık bal kışın üzerinizde bıraktığı olumsuz etkileri hemen sona erdiriyor. Bunun yanında oldukça etkili bir yağ yakıcı olan bu içecek, düzgün bir vücuda ulaşmanızın kapılarını aralıyor.

Detoks İçeceği Hazırlarken Tarçını Unutmamalısınız

Detoks içeceklerinin içerisine çubuk tarçın konulması lezzeti farklı bir boyuta taşıyor. Tarçınlı su detoksu vücuda büyük bir dinginlik sağlamakla birlikte yağ yakımını kolaylaştırmaya yarıyor. Yorgunluğu engellemesi sayesinde sporcuların vazgeçilmezi olan tarçın, detoks sırasında dinç bir şekilde spor yapmanıza destek oluyor.

Mangolu, zencefilli ve çubuk tarçınlı detoks içeceğinin ise birçok yararı bulunmaktadır. Soğuk su içerisine eklenen mango suyu, mango ve zencefil dilimleriyle birlikte çubuk tarçın, vücuttaki tüm zararlı toksinleri atmanıza yardımcı oluyor. Mangonun sindirim sistemine ve metabolizmaya olumlu katkısı bol bol yağ yakılmasını sağlıyor. Tadıyla da çok cazip olan bu içecek, sağlıklı bir vücutla yaza hazırlıyor.

Vücuda sayısız faydası bulunan detoks sularına egzersizlerin eşlik etmesiyle yakılan yağ oranının yükseleceğini akıllardan çıkarmamak gerekiyor. Detoks programlarını uygulamadan önce bir diyetisyen veya doktora danışmanız önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.