Yoğurt Limon Kürü ile Zayıflama

Zayıflamak için kullanılan limonlu yoğurt kürü uygulaması en az 2 hafta kesintisiz olarak yapılmalıdır. Etkisini uygulamanın ilk haftasından sonra görmeye başlayacaksınız. Uzmanların belirtmiş olduğu en önemli nokta şudur: “Zayıflamak demek vücutta biriken fazla yağların yakılması anlamına gelmektedir”. Su kaybederek ve kas eriterek de kilo verilebilir fakat bu sağlıklı bir zayıflama yöntemi değildir. Bu nedenle kilo vermek için yağ yakımını kolaylaştıracak besinler tüketmeniz güzel bir başlangıç olacaktır. Bu kürü uygularken gün içerisinde de tükettiğimiz besinlere dikkat etmemiz gerekmektedir.

Zereçallı Limonlu Yoğurt Kürü veya Pul Biberli Limonlu Yoğurt Kürü Malzemeleri:

İnternette en yaygın yoğurt kürü pul biberli olandır. Eğer Pul biberli yoğurt kürünü uygulayacaksanız, çok kaliteli pul biber temin etmenizde fayda var. Zerdeçallı limonlu yoğurt kürünü uygulamanızı öneririz. Zerdeçal, özellikle karaciğerde birikmiş olan yağların yakılmasında ve karaciğer fonksiyonlarının düzenlenmesinde oldukça etkili ve yararlı bir baharattır.

  • Yarım limon
  • 3 Yemek kaşığı az yağlı yoğurt
  • Yarım çay kaşığı kadar zerdeçal ( Zerdeçal bulamadıysanız Yoğurt Kürü uygulamasını 1 çay kaşığı pul biber de kullanabilirsiniz. Dilerseniz pul biberi az miktarda zerdeçalla karıştırabilirsiniz. Tercih sizin )

Yapılışı: Yoğurt Kürünü yaparken, yarım limon suyunu, yoğurdu ve pul biberi (veya zerdeçalı ) temiz bir kaba koyarak karıştırıyoruz.

Gece yatağa yatmadan yarım saat kadar önce karışım tüketilir. Bu karışım tüketildikten sonra kesinlikle bir şey yemeyin.

UYARI: Sağlık problemleri yüzünden zayıflama sorunu yaşıyorsanız limon yoğurt kürü uygulaması için doktorunuza danışmanızda fayda var. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.